Możliwość pracy zdalnej to dla wielu jeden z podstawowych benefitów, którego oczekują od przyszłego pracodawcy, rozważając nową ofertę zatrudnienia. Jest to również forma wykonywania obowiązków zawodowych, która z każdym rokiem zyskuje na popularności. Jak wynika z badania agencji zatrudnienia Michael Page z 2019 roku, 6 na 10 polskich pracowników, w tym niemal 70 proc. managerów lub dyrektorów przyznało, że może realizować swoje obowiązki zdalnie, a co trzeci badany korzysta z tego udogodnienia minimum 4 razy w miesiącu.[1] Aby wpisać się w ten rosnący trend, dostawcy nowych technologii coraz częściej stawiają w swoich rozwiązaniach na mobilność, a wiele urządzeń jest projektowanych z myślą o pracy poza biurem.
Dla najwyższego komfortu pracy
Zaprezentowany pod koniec 2019 roku HP Elite Dragonfly to przykład urządzenia, którego głównym zadaniem jest umożliwić użytkownikowi swobodną pracę w każdych, nawet najmniej sprzyjających, warunkach. Elite Dragonfly to najlżejszy kompaktowy komputer konwertowalny na świecie (waży niespełna 1 kilogram). Został wykonany z wytrzymałego stopu magnezu i jest dostępny w opalizującym kolorze Dragonfly Blue. Pomimo swojej smukłej konstrukcji, oferuje moc niezbędną do efektywnej pracy oraz wydajną baterię, która wystarczy nawet na 24,5 godziny pracy. Dodatkowo posiada trzy warianty wyświetlacza: Full HD z jasnością do 500 nitów (zgodny z wymogami trybu HDR), Full HD z jasnością dochodzącą do 1000 nitów oraz HP SureView oraz 4K z jasnością do 500 nitów.
Ważnym aspektem efektywnie funkcjonującego home office jest również możliwość bezproblemowego przeprowadzenia telekonferencji ze współpracownikami czy klientami. Seria HP EliteBook 700 G6 oferuje funkcję HP Noise Cancellation oraz skierowany na zewnątrz mikrofon zintegrowany z głośnikami. Dodatkowo, urządzenia zostały wyposażone w klawiaturę do współpracy biznesowej, która pozwala na intuicyjne i szybkie nawiązywanie połączeń przez Skype for Business. Wszystko, aby umożliwić stałą komunikację bez potrzeby wychodzenia z domu.
Rynek pracy zmienia się diametralnie. Powstają nowe zawody, a dotychczas znany model pracy ulega systematycznym przemianom. W HP staramy się na bieżąco obserwować oczekiwania naszych użytkowników, a często wręcz wyprzedzać ich potrzeby. Wiemy jak ważna obecnie jest uniwersalność, dlatego też nasze komputery posiadają wiele funkcji, które umożliwiają swobodną pracę w biurze i poza nim. Co istotne, posiadają dodatkowe funkcje zabezpieczeń, dzięki którym nie musimy się obawiać o nasze, często bardzo wrażliwe, dane. W HP jesteśmy w stanie kompleksowo wyposażyć każde stanowisko pracy – od urządzeń typowo konsumenckich, po rozwiązania typowe dla biznesu, aż po niezwykle zaawansowane mobilne i stacjonarne stacje robocze – mówi Mariusz Gola, Dyrektor Sprzedaży w HP Inc Polska.
Niektóre zadania ciężko wykonać na 13 czy 15-calowym ekranie laptopa, zwłaszcza te wymagające od nas większej precyzji lub pracy na kilku oknach jednocześnie. W takiej sytuacji warto doposażyć stanowisko w odpowiedni monitor, np. HP EliteDisplay E273m. To 27-calowy model Full HD IPS LED z certyfikatem Skype for Business®, kamerą internetową HD, mikrofonem i systemem dźwięku Audio by Bang & Olufsen. Posiada zaawansowane narzędzia komunikacji ułatwiające prowadzenie wideokonferencji, które dostępne są po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Charakteryzuje się ponadto niezwykle smukłymi ramkami oraz czterokierunkową regulacją.
Bezpieczeństwo to podstawa
Wybierając sprzęt do pracy zdalnej nie możemy zapominać o kwestii bezpieczeństwa – pamiętajmy, że pracując z domu jesteśmy tak samo narażeni na ataki hakerów jak łącząc się z firmową siecią,
a w wielu przypadkach nawet bardziej. Hakerzy do ataku na naszą domową sieć mogą wykorzystać każde urządzenie podpięte do internetu, np. inteligentą żarówkę czy ekspres do kawy. Z raportu „Smart Living” opracowanego przez analityków Infuture Hatalska Foresight Institute wynika, że w 2020 roku liczba urządzeń funkcjonujących w ramach internetu rzeczy (IoT) wzrośnie do 20,4 mld[2]. To prosta droga do niezabezpieczonego odpowiednio komputera osobistego.
Dlatego oprócz zachowania podstawowych środków ostrożności – np. zabezpieczając swoje konta silnymi, często uaktualnianymi hasłami – powinniśmy korzystać z urządzeń, które będą dodatkowo chronić nas w przed cyberatakami. Przykładowo, wszystkie urządzenia HP EliteBook zostały wyposażone w szereg zaawansowanych zabezpieczeń od firmy HP, chroniących m.in. przed złośliwym oprogramowaniem. Wśród nich znalazły się łatwe w zarządzaniu rozwiązania takie jak HP Sure Sense, HP Sure View Gen3, HP Privacy Camera, HP Sure Start oraz HP Sure Click.[3] Rozwiązanie HP Sure View (czyli funkcja ochrony prywatności ekranu – filtr prywatyzacyjny) dostępne jest również w laptopach z serii HP ENVY. Zapewnia ono najwyższą prywatność oraz ochronę danych poufnych za jednym naciśnięciem przycisku, a wbudowany czytnik linii papilarnych umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie.
Inną popularną formą „ochrony” przed zagrożeniami płynącymi z internetu jest fizyczne zasłanianie kamerki w laptopie. Wybrane modele HP oferują alternatywne rozwiązanie, stawiając na najmniejszą kamerę IR HP o średnicy 2,2 mm oraz przełącznik blokowania kamery internetowej HP (HP Webcam Kill Switch). Dodatkowo, posiadają specjalny przycisk wyciszania mikrofonu, czytnik linii papilarnych umieszczony na klawiaturze oraz Express VPN i LastPass do bezpiecznego tworzenia i korzystania z treści w dowolnym miejscu i czasie.
Zwiększona wydajność? To możliwe!
Pracując z domu (lub w innym miejscu poza biurem) nie możemy pozwolić, by ograniczały nas słaba wydajność urządzenia, niska prędkość transferu danych czy jakość wyświetlania treści. Dla osób, które preferują nieco bardziej stacjonarne urządzenia (np. dla grafików i projektantów), idealnym rozwiązaniem będzie HP ENVY 32 (AiO). To komputer typu All-in-one, który pozwoli bez wysiłku realizować projekty fotograficzne i wideo dzięki procesorom Intel® Core ™ i7 dziewiątej generacji, grafiką NVIDIA® GeForce® RTX 2080, 32 GB pamięci DDR4 i 1 TB SSD. Jest to również pierwsze urządzenie wielofunkcyjne, które dołączyło do programu RTID Studio firmy NVIDIA. RTX Studio jest w stanie obsłużyć ponad 40 najlepszych na świecie aplikacji kreatywnych i projektowych z ray tracing i wspomaganiem AI – wszystko po to, aby przyspieszyć realizację zadań i edycję wideo w wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym.
Dla najbardziej wymagających klientów, HP ma w swojej ofercie także stacjonarne i mobilne stacje robocze, które umożliwią przygotowywanie zaawansowanych i złożonych projektów, również w przestrzeni poza biurowej. Jednym z takich urządzeń jest HP ZBook 15 G6 – mobilna stacja robocza radząca sobie z dużymi obciążeniami (na pokładzie m.in. procesor Intel® Core™ i9, karta graficzna NVIDIA Quadro® RTX 3000) i odporna nawet na najcięższe warunki (potwierdzają to rygorystyczne testy MIL-STD).
Praca zdalna to przyszłość
Rozwój technologii umożliwił wielu specjalistom przeniesienie stanowiska pracy do własnego mieszkania. Obecnie producenci skupiają się na dostarczaniu urządzeń i rozwiązań, które zatrą granicę pomiędzy pracą zdalną, a pracą z biura. Tym samym udowadniając, że wydajność i komfort, a przede wszystkim produktywność, możemy osiągnąć nawet bez wychodzenia z domu.
Pełna oferta urządzeń HP dostępna jest na tej stronie.
[1] https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/ponad-polowa-polakow-moze-pracowac-zdalnie-ilu-z-tego-korzysta,60515.html
[2] https://www.innogy.pl/pl/~/media/Innogy-Group/Innogy/Polska/Dokumenty/Raporty/innogy_Raport_Smart_living.pdf?la=pl
[3] Dokładny zakres ochrony zależny jest od wybranej konfiguracji.
Link do strony artykułu: https://uww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/hp-w-trosce-o-bezpieczenstwo-i-komfort-domowego-biura